182 recensioner under de senaste 24 månaderna.
Maxime D.
Köptes 29 november 2023
Verifierat köpI paid for a laptop with 8 G of RAM and 128 G of SSD... but I received one with 4 G of RAM and 64 of SSD. I'm waiting for a commercial gesture
Granskad i Sverige den 11 december 2023
Gaëlle P.
Köptes 14 mars 2024
Verifierat köpDatorn är fantastisk, enligt beskrivningen och leveransen var mycket snabb. Det uppstod dock ett problem med Windows-aktiveringen och jag behövde en ny aktiveringsnyckel. Säljaren/återförsäljaren var mycket lyhörd på telefon, men det tog mig nästan en månad och flera e-postmeddelanden/påminnelsesamtal att få den 15-siffriga koden. Bortsett från denna inte särskilt allvarliga aspekt gick allt mycket bra och jag skulle rekommendera denna säljare/renoverare utan att tveka.
Granskad i Frankrike den 18 april 2024
Gérald B.
Köptes 20 december 2024
Verifierat köpJag är nöjd med mitt köp och svaren på frågor från kundtjänstteamet är ganska snabba. Jag beställde en Mac mini på 2,8 GHz och fick en på 2,6 GHz, trots att det stod 2,8 GHz i beställningen. Det var allt för mitt första köp på backmarket, inget allvarligt heller.
Skick
Bra
Granskad i Frankrike den 29 december 2024
Ghaya G.
Köptes 26 april 2025
Verifierat köpProdukt rekonditionerad av EC Everso Bordeaux. Mottogs snabbt och enligt beskrivningen. Jag har använt den i några dagar nu och allt verkar fungera normalt.
Produkt
Skick
Utmärkt
Granskad i Frankrike den 6 maj 2025
Flavio L.
Köptes 5 juni 2025
Verifierat köpBärbar dator var i mycket bra skick, även om den kunde ha varit lite renare. Det fanns en bit nagel fast i kylflänsen ... det här är också en fransk bärbar dator, det betyder, fönster på franska och franska tangentbord. Kan inte ändra Windows-språk utan att uppgradera till pro. Nu är det här ok, men var bara medveten om det. Allt som allt en bra maskin till ett rimligt pris.
Skick
Utmärkt
Granskad i Irland den 22 juni 2025
Philippe L.
Köptes 27 april 2025
Verifierat köpJag blev enormt besviken över mitt första köp från Back Market när de först började (dammig NAS och en hårddisk av 2 misslyckades). Jag kan se att företaget har rört sig i rätt riktning. IPad anlände i utmärkt skick och fungerar mycket bra.
Skick
Bra
Granskad i Frankrike den 12 maj 2025
Miyaghi O.
Köptes 8 april 2025
Verifierat köpHallå där, PC:n är mitt arbetsredskap (musik) och om min nuvarande PC plötsligt slutar fungera kan jag inte arbeta. Det är därför jag köpte den här datorn som en försiktighetsåtgärd. Eftersom min nuvarande dator fungerar bra just nu använder jag inte den här nya datorn ännu, men jag har märkt att ljudet på den här datorn är för lågt trots att jag ställde in det på max och jag kan inte använda det för mitt arbete..... tyvärr. Annars fungerar det normalt. Nästa gång måste jag kolla med säljaren om ljudet på datorn är högt eller inte innan jag köper den. Bästa hälsningar.
Granskad i Belgien den 28 april 2025
Dominique A.
Köptes 7 december 2024
Verifierat köpallt gick bra för tillfället eftersom köpet och sedan resten oavsett allt kommer att ha blivit klart i slutet av min sista tidsfrist med kreditgivaren som kommer att ha sina betalningar fram till slutet av min begäran om min MacBook leveransen super 👋 adjö och 🙏 tack.
Skick
Bra
Granskad i Frankrike den 17 december 2024
Jean-marc I.
Köptes 6 november 2024
Verifierat köpHörlurarna kom snabbt och var mycket väl förpackade. Men det saknades de 2 AAA uppladdningsbara NiMh-batterierna, specifika för Philips hörlurar, instruktionerna och antennröret. Jag var tvungen att köpa vanliga AAA uppladdningsbara NiMh-batterier. Med dessa batterier fungerade hörlurarna mycket bra, men den gröna laddningsindikatorn på basen tändes inte eftersom de inte laddades. Eftersom jag är elektronikingenjör testade jag laddaren i basen, och den fungerade som den skulle. Så jag tog isär hjälmen på batterisidan för att försöka ta reda på vad som var fel. Jag letade i ca 20 timmar, eftersom jag inte förstod vad den 3:e kontakten på varje batteri var till för, innan jag insåg att isoleringen på de 2 batterierna måste skäras bort ca 8 mm, så att dessa 2 kontakter var anslutna till åtminstone batterierna, det är via dessa 2 kontakter som batterierna laddas. Jag gjorde ändringen på de 2 batterierna, som nu laddas korrekt. Den gröna lampan tänds under laddningen och slocknar sedan när laddningen är klar. Hörlurarna fungerar nu perfekt. Synd på de förlorade 20 timmarna!
Skick
Bra
Granskad i Frankrike den 9 december 2024
Fred L.
Köptes 11 oktober 2024
Verifierat köpMycket nöjd med allt. Objektivet är i toppklass! Linsskydd för framsidan saknades. Men missade i beskrivningen vilket kameramärke som är lämpligt för. Bilden visade lins med Nikon-fäste och lyckligtvis var det.
Produkt
Skick
Bra
Granskad i Nederländerna den 28 oktober 2024